Wycieczki na Węgry z Bieszczad

Wycieczki na Węgry z Bieszczad są coraz częściej wyszukiwanym kierunkiem podróży. Dzieje się tak, ponieważ kraj ten jest bardzo pięknym i zarazem atrakcyjnym cenowo kierunkiem, do którego zdecydowanie warto się udać. Co warto zwiedzić na Węgrzech?

Wycieczki na Węgry z Bieszczad - Gdzie jechać

Węgry są krajem, który cieszy się dużą popularnością wśród turystów, a w tym Polaków. Nie ukrywam, że dzieje się tak głównie dlatego, że jest on stosunkowo niedaleko położony od naszego rodzimego kraju oraz latają tam tanie linie lotnicze. Co więcej, wiele osób, gdy jedzie samochodem do Chorwacji zbacza lekko z drugi, aby zwiedzić wielkie jezioro Balaton oraz stolicę kraju, którą jest Budapeszt. W takim razie co warto zwiedzić na Węgrzech?

Budapeszt

Wydaje mi się, że pierwszym i najbardziej popularnym miejscem, które wybierają turyści jest stolica Węgier, czyli Budapeszt. Warto wiedzieć, że rzeka Dunaj dzieli ją na dwie części. Pierwsza z nich jest nowoczesna i znajduje się w niej wiele wieżowców, natomiast w drugiej znajduje się stara zabudowa i zabytki. Co więcej, Budapeszt jako jedno z niewielu miejsc na świecie może pochwalić się obecnością jednocześnie łaźni oraz źródeł terminalnych. Warto też wspomnieć, że na terenie miasta znajduje się bardzo dużo ładnym parków. W związku z tym, że w mieście mieszczą się łaźnie i źródła termalne Budapeszt jest uznawany za uzdrowisko, do którego przyjeżdża bardzo wiele osób.

Z miejsc, które warto zobaczyć jest na pewno przepiękny Zamek Królewski, który pochodzi z XIII wieku. Wydaje mi się jednak, że Budapeszt znany jest z innej budowli, a mianowicie Budynku Parlamentu. Zasłynął on z tego, że należy do grona największych parlamentów na całym świecie i porównuje się go do tego w Berlinie oraz Waszyngtonie. Warto go zwiedzić zarówno w nocy, jak i w dzień, ponieważ został on ciekawie przyozdobiony źródłami światła.

Balaton

Drugim popularnym celem turystycznym na Węgrzech jest jezioro Balaton. Jest to największy tego typu obiekt w środkowej Europie, a długość jeziora wynosi aż 77 kilometrów. W związku z jego rozmiarami, nazywany jest przez niektórych morzem węgierskim i cóż, wydaje mi się, że takie określenie jak najbardziej pasuje. Trzeba też przyznać, że jest położony w atrakcyjnym otoczeniu, ponieważ wokół znajduje się wiele lasów oraz pasmo gór. Dzięki temu na wybrzeżu ulokowały się kurorty oraz miejscowości, które przyjmują turystów.

Wycieczki na Węgry z Bieszczad - Warto

Wycieczki na Węgry z Bieszczad

Myślę, że jedną z ciekawszych opcji na poznanie Węgier jest wybranie się na jednodniową wycieczkę z Polski. Oczywiście, na tego typu wyprawie nie pozna się wszystkich pięknych miejsc, lecz jedynie skrawek tego kraju. Co więcej, organizowane są Wycieczki na Węgry z Bieszczad, podczas których można zwiedzić urokliwe miasteczka oraz zobaczyć architekturę Węgier. Zazwyczaj jednym z punktów programu jest udanie się do kąpielisk, które najczęściej znajdują się w skalnych grotach. Wydaje mi się, że kąpiel w otoczeniu skał jest naprawdę ciekawym i wartym spróbowania doświadczeniem. Co więcej, Węgry słyną z win i w każdym programie jednodniowej wycieczki znajduje się postój w sklepie. Warto, więc go dobrze wykorzystać i zrobić zakupy trunków.