Wózek dziecięcy jaki wybrać?

Wózek dziecięcy jaki wybrać? Takie pytanie zadaje sobie wiele przyszłych rodziców, ponieważ na rynku występuje bardzo wiele modeli i propozycji od różnych producentów. Najważniejszym jednak aspektem jest to, aby był on wygodny i bezpieczne dla dziecka. Jak więc wybrać najlepszy wózek?

Wózek dziecięcy jaki wybrać

Wózek dziecięcy jaki wybrać?

Tak jak wspominałem, na rynku dostępnych jest wiele propozycji wózków, lecz różnią się pod jednym aspektem – ceną. Można spotkać takie, których cena zaczyna się od kilkuset złotych oraz takie za kilka tysięcy złotych. Wszystko zależy od rodzaju wózka, ilości elementów, z których się składa i marki. W przypadku wózków ma ona znaczenie, ponieważ z nią idzie jakość. Jeśli zaś chodzi o rodzaje wózków, to można je podzielić na pięć głównych: wielofunkcyjne, błęboko-spacerowe, spacerowe, biegowe oraz bliźniacze.

Wózki wielofunkcyjne

Zazwyczaj są to wózki trzy częściowe, które składają się z gondoli, fotelika samochodowego oraz siedziska spacerowego. Jak sami się domyślacie, jest to bardzo popularne rozwiązanie, gdyż zwiększa mobilność oraz ma wiele funkcji. Podczas dłuższych spacerów niemowlak spędza je w gondoli, w przypadku krótkiego wyjazdu samochodowego stelaż chowa się do bagażnika, a dziecko przypomina w foteliku na kanapie. W momencie, w którym dziecko jest już większe, to zaczyna używać się trzeciego elementu, czyli siedziska spacerowego.

Wózki głęboko-spacerowe

Jak sama nazwa jest to połączenie wózka głębokiego ze spacerówką. Co więcej, na rynku dostępne są propozycje, w których gondola jest elementem przekształcanym w siedzisko spacerowe. W odróżnieniu od wózków wielofunkcyjnych nie posiadają fotelika z zerowej grupy wagowej, lecz można go dokupić osobno.

Wózki spacerowe

Wózki spacerowe są skierowane do dzieci, które potrafią już siedzieć. Warto jednak zaznaczyć, że dostępne są też modele, w których oparcie może być tak nisko opuszczone, iż w siedzisku można przewozić kilkumiesięczne dzieci. Co więcej, występują dwie wersje wózków spacerowych – bardziej zabudowane oraz lekkie.

Wózek dziecięcy jaki wybrać - modele

Wózki biegowe

Wózki biegowe są przeznaczone do joggingu, a co za tym idzie powstały z myślą o rodzicach, którzy prowadzą aktywny tryb życia. Taki wózek przystosowany jest do biegania, specjalna konstrukcja zapewnia odpowiednią amortyzację i opływowy kształt. Co więcej, tego typu wózek jest lekki i łatwo się go składa w celu przewozu.

Wózki bliźniacze

Ostatnią kategorią wózków są wózki dla bliźniąt, trojaczków, a nawet czworaczków. Zaprojektowane są w taki sposób, aby można było wygodnie w nich przewozić dzieci, lecz mają pewne minusy – wagę oraz rozmiary. W celu przewiezienia ich samochodem będzie potrzebny zdecydowanie większy bagażnik. Wybierając ten typ wózka, należy też pamiętać, że jego rozmiar jest na tyle duży, że nie zmieścimy się z nim np. do wąskiej windy, w bramkach sklepu itp.

Wózek dziecięcy jaki wybrać? Taki, który będzie najlepiej odpowiadał wymaganiom oraz aktualnej sytuacji życiowej.