Jak wzmocnić serce naturalnie?

Chcesz wiedzieć jak wzmocnić serce? To pierwszy krok do zdrowszego życia. Bardzo ważne jest żeby zadbać prawidłowo o serce i włączyć do codziennego funkcjonowania zdrowe nawyki. Serce nie regeneruje się samo, dlatego musimy wspomagać je każdego dnia, dietą, aktywnością fizyczną i unikaniem stresu. Serce jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania i tylko od nas zależy czy posłuży nam długo i zdrowo. Zwróćmy uwagę jak się odżywiamy, czy codziennie wychodzimy na spacer lub wykonujemy kilka prostych ćwiczeń. A jak wygląda nasz dzień pracy – czy nie stresujemy się za bardzo. Stres to czynnik, który powinniśmy wyeliminować w pierwszej kolejności. Co jeszcze możemy zrobić dla naszego serca?

Wyrzuć cukier i sól z diety

Czy wiesz że potrzeba nam tylko 5g soli dziennie? Jest to jedna płaska łyżeczka żeby pokryć zapotrzebowanie organizmu na sód. Tymczasem sól dodajemy do wszystkiego i stała się ona dla nas niezbędna, aby polepszyć smak potraw. Dodatkowo słone przekąski w sklepach które tak nas kuszą nie pomagają w przejściu na zdrową dietę. Ale czy warto? Sól bardzo niekorzystnie działa na nasz układ sercowo-naczyniowy, powoduje nadciśnienie, niewydolność układu krążenia. Ponadto sól zatrzymuje wodę w organizmie. Warto zamienić sól na zdrowe przyprawy, które działają korzystnie na układ pokarmowy. Najlepiej hodujmy takie zioła i przyprawy w domowych ogródku lub na balkonie. Cukier, który tak lubimy również nie jest sprzymierzeńcem naszego serca. Powoduje otyłość, obciąża układ krążenia i cały organizm. Zatem jak wzmocnić serce? Ogranicz sól i cukier do minimum. Wybieraj zdrowe przekąski, które też mogą być smaczne.

jak wzmocnić serce

Postaw na zielone

Owoce i warzywa wspomagają leczenie chorób serca a także im zapobiegają. Najlepiej spożywać je surowe lub przygotowywać soki warzywno-owocowe. Przykładowo szpinak obniża ciśnienie tętnicze, a także antyoksydanty które zawiera pomagają w walce z miażdżycą. Botwinka również obniża ciśnienie krwi, a pomidory zmniejszają ryzyko zawału i redukują ilość cholesterolu. Czereśnie i wiśnie nie tylko są pyszne, ale również stabilizują pracę serca, a także usuwają z organizmu nadmiar soli. Jak wzmocnić serce? Jedzmy co najmniej pół kilo owoców i warzyw dziennie, wybierajmy te od sprawdzonych dostawców, lub hodujmy je sami, aby mieć pewność co się w nich znajduje.

Jak wzmocnić serce? Woda woda i jeszcze raz woda

Bardzo istotne dla naszego serca jest prawidłowe nawodnienie organizmu. Serce szczególnie reaguje na odwodniony organizm. Spada ciśnienie krwi, a jej objętość maleje. Przez to wszystko serce jest narażone na cięższą pracę, a my stajemy się zmęczeni senni i bez energii. Musimy pić co najmniej 2 litry wody dziennie, a by nasz organizm funkcjonował prawidłowo. Bez wody zaburzona jest praca komórek, jak również układu termoregulacji. Mózg jest mniej ukrwiony, przez co cierpimy na zaburzenia koncentracji i pamięci. Dlatego najlepszym sposobem jak wzmocnić serce, ale również funkcje wszystkich układów w organizmie to picie wody.