Dieta wegetariańska – jak zacząć?

Decydując się na zmianę stylu życia i porzucenie produktów zwierzęcych, musimy zachować szczególną ostrożność. Nieprawidłowo zbilansowana dieta wegetariańska może wyrządzić człowiekowi więcej szkody niż pożytku. Polska Akademia Nauk wskazuje, że może nawet spowodować kłopoty z odpornością. Tylko prawidłowo skomponowana, pomimo wyłączenia z niej produktów pochodzenia zwierzęcego jest w stanie dostarczyć wszystkich, niezbędnych składników odżywczych, witamin i mikroelementów. Przygotowując dania wegetariańskie warto używać sezonowych i nieprzetworzonych produktów, tak aby zachować zawarte w nich substancje odżywcze. Warto również zwrócić uwagę, by były bogate w witaminy i składniki mineralne, w tym przeciwutleniacze oraz substancje ochronne pochodzenia naturalnego.

 

Co jeść by nic nie stracić?

Przechodząc na wegetarianizm – powinnyśmy skupić się przede wszystkim na roślinach strączkowych i nabiale. Te dwa rodzaje produktów w połączeniu ze złożonymi węglowodanami i dobrymi tłuszczami zapewnią tam energię na cały dzień. Znajdziemy je w fasoli, ciecierzycy, soczewicy, grochu czy tofu. Do tego produkty pełnoziarniste, nieco świeżych, pieczonych lub ugotowanych na parze warzyw i dobrej jakości tłuszcze roślinne jak oleje, pestki nasiona czy orzechy. I gotowe! Brzmi skomplikowanie? Przechodząc na wegetarianizm warto więc postawić na doświadczenie specjalistów i wybrać zdrowy catering od Fit Apetit w Poznaniu.

 

Dieta pudełkowa, dzięki której niczego nam nie zabraknie

Catering wegetariański od Fit Apetit stawia na jakość! Zamawiając dietę pudełkową możesz być pewny, że w twoich posiłkach znajdą się produkty najwyższej próby. Nie znajdziesz tam nafaszerowanego chemią kruczaka, mocno solonych wędlin i napompowanego pieczywa. Co więcej dietetyczny catering przygotowywany jest przez profesjonalnych kucharzy pod nadzorem dietetyków! Każdy posiłek jest komponowany tak by trafiał w kubki smakowe nawet największych smakoszy. Nadzór dietetyka klinicznego to również gwarancja, że przechodząc na dietę wegetariańską nie zabraknie nam żadnego z niezbędnych mikroelementów. Dieta pudełkowa oferowana przez Fit Apetit to również dbałość o ekologię. Każdy z posiłków można zamówić w ekologicznych pudełkach a potem spożyć je przy pomocy biodegradowalnych sztućców.

Catering wegetariański w największych miastach Polski

Dietetyczny catering Fit Apetit znajdziesz w niemal każdym większym mieście w Polsce. Jeśli jesteś z Krakowa, Warszawy czy Wrocławia możesz postawić na zdrowy catering już teraz i bez kłopotów zacząć przygodę z wegetarianizmem.