Z jakich owoców warto wyciskać sok? Poznaj ich właściwości zdrowotne cz I

/

Wyciskarki to jedno z takich urządzeń, które jest w stanie poradzić sobie praktycznie z każdym gatunkiem owoców. Z niektórych będzie można przygotować sok klarowny, z innych bardziej musowaty. Zawsze jednak będzie to taki napój, który ma masę witamin i minerałów.

Sok z ananasów

Główna zaleta ananasów to przede wszystkim brom, który się w nich znajduje i jest środkiem przeciwzapalnym. Powoduje to między innymi, że będzie on działać korzystnie w przypadku problemów ze stawami. Bogate w witaminę C ananasy wzmacniać będą system odpornościowy oraz ochronę przed wolnymi rodnikami, które wpływać będą na proces starzenia. Ananas to źródło enzymów trawiennych takich jak bromelina czy betaina. Są one cenne dla naszego układu pokarmowego i decydują o tym, że zaczyna on lepiej funkcjonować. Jeśli chodzi o sok z ananasów to będzie on wpływał również na metabolizm tłuszczy i okazuje się, żę wiele osób właśnie z tego chce korzystać. W trakcie diety odchudzającej taki sok z ananasów może być doskonałym rozwiązaniem. Są one również bardzo soczyste, dlatego tego soku uda się z nich uzyskiwać naprawdę sporo.

Kuvings - www.sokowo.pl

Sok arbuzowy

Arbuzy są bogate w likopen, którego więcej będzie tylko w pomidorach. To właśnie ta substancja odpowiadać będzie za czerwone zabarwienie pomidorów. Ostatnie badania pokazują nam, że to silny utleniacz i dlatego mówi się, że chroni nas przed nowotworami i chorobami sercowymi. Według tych badań osoby, które stosują dietę bogatą likopen zdecydowanie mniej narażone są na zawał serca w stosunku do takich osób, których dieta będzie uboga. Arbuzy są również źródłem cennego potasu, który jest uważany za substancję, która odpowiada za utrzymywanie ciśnienia krwi na odpowiednim poziomie. Mimo, że w większości składają się one z wody to jednak są bardzo cenne i warto po nie sięgnąć. Mogą one także chronić przed udarem mózgu. Są łatwe do wyciskania, ponieważ miękkie i soczyste. Należy jedynie usunąć z nich twardą skórę.

Mus z bananów

Z bananów nie uda się przygotować soku, ale można wykonywać smaczny mus, który będzie świetnym dodatkiem do deserów i wpłynie na nasze serce i wzmocnienie układu mięśniowego.