Jak przygotować owoce i warzywa do wyciskania soku

/

Wyciskanie soku będzie prostym zadaniem, ale można korzystać z różnych podpowiedzi, dzięki którym uda się przygotować jeszcze lepszy sok. Na pewno świadomie musimy wybierać te wszystkie produkty, z których nasz sok będzie powstawał. Staramy się tutaj podpowiedzieć jak przygotować pyszny sok.

Jak należy myć owoce i warzywa?

Wszystkie owoce zbieramy razem i korzystamy z sita albo miski, w której ma być lenia woda. Nie można używać ani zimnej ani gorącej wody. Zanurzamy owocę pod wodą. Jeśli mamy warzywa korzeniowe można się decydować na użycie specjalnej szczotki jednak trzeba uważać, by nie uszkodzić skóry warzyw. Po myciu trzeba sprawdzić czy nie pozostały resztki ziemi czy piasku. Usuwamy te fragmenty, które są obite, zgnite czy mają jakieś inne uszkodzenia. Wszystko co nadpsute musi zostać usunięte, ponieważ będzie nam psuło smak pysznego soku. Jeśli mamy takie owoce, które mają skórkę niejadalną to oczywiście musimy się postarać o jej usunięcie.

Kuvings - www.sokowo.pl

Owoce cytrusowe także należy przed przygotowaniem obrać ze skórki. Jeśli chodzi o owoce, które amją w środku różnorakie gniazda i pestki to trzeba je rozkrawać. Usuwamy pestki i sprawdzamy w niektórych owocach czy nasienne gniazda nie są spleśniałe, ponieważ wiele razy dzieje się tak, że owoc jest dobry a gniazdo już ma pleśń. Jeśli wybieramy jabłka to na pewno przyda się nam także specjalna krajalnica, która będzie w stanie jednym ruchem dzielić jabłko na 8 mniejszych części pasujących do otworu wsadowego w urządzeniu. Praktycznie w każdym sklepie gospodarstwa domowego obecnie takie właśnie propozycje znajdziemy.

Jeśli chodzi o twardy surowiec lepiej będzie kroić mniejsze kawałki, pozwala to na skuteczniejsze wyciskanie soku. Tych kilka porad na pewno będzie wskazanych do wykorzystania, ponieważ możliwe, że właśnie dzięki nim uda się Wam przygotować lepszy sok. Będziecie także bardziej świadomi przy wybieraniu warzyw czy owoców na soki, co sprawi, że będziecie mieli większą pewność, że to co uda się Wam przygotować będzie rzeczywiście smaczne.