Tajniki mycia wyciskarek

/

Wyciskanie soku z użyciem wyciskarki to oczywiście przyjemność. Dużo gorzej będzie w momencie, gdy będzie trzeba takie urządzenie wymyć. Niestety jest to czynność konieczna. Warto więc wiedzieć jak najwięcej o myciu wyciskarek, by dało się tym sprawnie zająć, powinniśmy także pamiętać, że jest to bardzo ważne.

Mycie wyciskarki

Mycie wyciskarki będzie bardzo ważne dla naszego zdrowia, ponieważ resztki miąższu pozostające w nieumytej wyciskarce są pożywką dla bakterii, które potem dostaną się do kolejnego soku, który będziemy robić. Wyciskarka jeśli nie będzie myta będzie miała osadzony wapienny osad, który sprawi, że sprzęt będzie się bardzo szybko niszczył. Jeśli sito w naszym urządzeniu nie będzie dokładnie myte po skończonej pracy i wyciskaniu gromadzić się będą włókna, które je zablokują i nie będzie można już takiego urządzenia wykorzystywać. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że nie ma wyciskarki idealnej, która nie wymaga mycia. Jeśli ktoś chce nam to wmówić to znaczy, że chce nam na siłę sprzedać takie urządzenie.

Kuvings - www.sokowo.pl

Żadna wyciskarka nie będzie się również nadawała do mycia w zmywarce. Dzieje się tak z dwóch powodów. Po pierwsze wyciskarki posiadają gumowe uszczelki i będą się one niszczyć pod wpływem gorącej wody i mocnych środków czyszczących. Po drugie zmywarki nie potrafią domywać w miejscach, które są trudno dostępne. Mamy także specjalną funkcję płukania na biegu, dzięki czemu można ją przepłukać, ale takie działanie nie będzie nam zastępować mycia. Pionowe modele wyciskarek często mają taką funkcję, i dzięki temu będzie potem łatwiej umyć sprzęt, ale mycie nie będzie zastąpione. Kiedy mamy wybrać dla siebie wyciskarkę warto dobrze się zastanowić i zobaczyć jak ta kwestia mycia może potem wyglądać. To naprawdę ważna sprawa, o której nie możemy zapominać. wyciskarki, które dobrze przygotowują sok, ale są trudne w utrzymaniu czystości na pewno nie będą dobrym wyborem, ponieważ szybko je odstawimy i nie będziemy chcieli ich wykorzystywać. Dlatego to łatwe czyszczenie powinno być dla nas priorytetowe.